Kılıçaslan ve Çivril Savaşı

Yılmaz Gürbüz, Kılıçaslan ve Çivril Savaşı kitabını inceleyin, uygun fiyatlar ve taksit seçenekleri ile tek tıkla satın alma keyfini Babil.com'da yaşayın!

Responsive image
YAZAR
Yılmaz Gürbüz
DOSYA BOYUTU
3,48 MB
YAYIN TARIHI
2010
DIL
Türkçe
ISBN
9789754377552

Bir Kılıçaslan ve Çivril Savaşı kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Kılıçaslan ve Çivril Savaşı kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Yılmaz Gürbüz tarafından yazılmıştır.


Anadolu’yu Türk yurdu yapmak için Alparslan 107l’de Malazgirt’te ilk büyük hamleyi yapmıştı. Türkler bir çığ gibi birkaç sene içinde Üsküdar’a dayandılar, İznik’i başkent yaptılar. Bu durum Avrupa’yı ayağa kaldırdı. Haçlı Seferle-rini başlattı. Haçlı sürüleri Bizans üzerinden Anadolu’ya, buradan da Kudüs’e yürümek üzere olağanüstü bir taassupla saldırıya geçtiler. Anadolu Selçuklu Sultanlarının cansiperane mücadeleleri Anadolu’yu ve İslam dünyasını bu azgın Haçlı sürülerinden korudu… Sonraki Haçlı seferlerinin yönü Anadolu dışına kaydı.Fakat Anadolu’nun batısında Bizans hâkimiyeti devam edi-yordu. Bizans buradaki Türk varlığına son vermek için yine Haçlı ittifakıyla Türklerin üzerine yürüdü, hedefi Türkleri Anadolu’dan atmak olan bu yürüyüş, Çivril yakınlarındaki Kufi geçidinde üstün güçlere karşı Türk disiplini ve fedakârlığıyla darbelendi, Anadolu’nun Türk Yurdu oluşunu tesçil eden bir imha savaşına dönüştü… 17 Eylül 1176 tarihinde, vatan tesçil eden bu savaştan Millî Mücadele yıllarına kadar yurdumuz bir daha istila yüzü görmedi...İşte bu tarihî roman, bu zaferin sahibi II. Kılıçaslan dönemindeki Anadolu ve Bizans’ın manzarasını kaynaklara dayanarak aktaran, devlet ve millet olma şuurunun nasıl oluştuğunu nesillerin idrakine sunan bir eserdir.Sayfa Sayısı: 488Baskı Yılı: 2010Dili: TürkçeYayınevi: Ötüken Neşriyat 


Kılıçarslan ve Çivril Savaşı. Bitirildi. Yazar