Moskof Cariye - Hürrem

"Moskof Hürrem'in haberi yerine varmıştır bile." Birkaç cariye bu dehşeti yaşayınca, harem korkunç çığlıklarla uyanmış; mesele anlaşıldığında Cafer'in hep beyaz elbiseler giymesi uygun görülmüştü.

Responsive image
YAZAR
Demet Altınyeleklioğlu
DOSYA BOYUTU
10,23 MB
YAYIN TARIHI
2009
DIL
Türkçe
ISBN
9786051424729

PDF formatında Moskof Cariye - Hürrem. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Moskof Cariye - Hürrem kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Haremden saltanata giden tehlikeli yolda yürüyen bir kadın. Hürrem, tarihi gerçekler ve kimi gerçek karakterler kullanılarak kurgulanan bir roman ve yazarımız Demet Altınyeleklioğlu, kendi hayalgücünün ürettiği müthiş bir Hürrem hikayesi anlatırken, 16. Yüzyılın saray atmosferine, kokusuna, rengine, dokusuna ve duygusal haritasına da yeniden hayat veriyor 16. yüzyılın özellikle ilk yarısına hiç kuşkusuz Osmanlı Hakanı Kanuni Sultan Süleyman, İngiltere Kralı Sekizinci Henry ve Kutsal Roma Germen İmparatoru Şarlken damgasını vurmuştu. Bu hükümdarların iktidar mücadesi ve savaşları kadar aşkları da tarihin seyrini değiştirdi. Sultan Süleyman ve güzel cariyesi Hürrem, Sekizinci Henry'nin başını kestirerek öldürdüğü iki kraliçesinden biri olan Anne Boleyn ve Şarlken'in Avrupa'yı din savaşlarına sürüklemesinde başrolü oynayan karısı Isabella... Birbirini tanımayan bu üç güzel kadının, hemen hemen aynı yıllarda iktidar mücadelesi verdiği üç saray, romanlara, filmlere, TV dizilerine ilham veren büyük aşklara, inanılmaz entrikalara, komplolara, kanlı cinayetlere sahne oldu.Fakat bu öykülerin hiçbiri; haremle, dünyanın en kudretli hükümdarı Sultan Süleyman arasındaki tehlikeli yolda yürüyen Hürrem'in macerası kadar masalsı değildi.İnce Kapak: Sayfa Sayısı: 824Baskı Yılı: 2013Cep Boy: Sayfa Sayısı: 820Baskı Yılı: 2014Dili: TürkçeYayınevi: Artemis Yayınları 


Muhteşem yüzyıl dizi ardından tanımayanımız kalmayan hürremi birde kitaplardan okuyun bakalım iyi okumalar :). Haremden saltanata giden tehlikeli yolda yürüyen bir kadın.